20 Kasım 2009 Cuma

fal

başlangıçtan bahsettiğim an nedense aklıma o fal geldi. hazır bilgisayar açık kalmayı başarabiliyorken bunu da yazıp kapatmaya karar verdim.
o fal. baktırırken zerre ciddiye almadığım -ki falları kim ciddiye alsın- aklıma takmadığım, doğru düzgün dinlemediğim o fal. aylar önceydi. öss yeni bitmiş, sevgili arkadaşım melisin galatasaray lisesinden mezun oluşunu izlemek için sabahın köründe kalkıp kendimi beyoğluna atmıştım. uykusuz ve gergindim ayrıca liseden mezun olmayı hala hazmedemediğim için benimle aynı sene mezun olan arkadaşımın mezuniyeti de beni çıldırtıyordu. baya çekilmez bir günümdeydim tartışmasız. bütün günümü melise ayıracağımı söylediğimde kaan da bana kızmıştı ve günüm gittikçe çekilmez hale geliyordu benim için. sonra melisle istiklal caddesinde mükemmel vakit geçirmeye başladım, herşeyi unutmuştum. olumsuz hiç bir şey yoktu sanki hayatımda. monami de oturmaya başladığımızda daha güneş tepedeydi, orada kaç saat kaldık bilmiyorum ama fal olayı orada oldu. sürekli tıkınıyor birşeyler içiyorduk fotoğraf çekip yukarıdan galatasarayın muhteşem görüntüsüne bakıyorduk saatlerimiz bu şekilde boş boş geçerken melisin tanıdığı bir kadının 'of adam süper fal bakıyor' tarzından bir laf etmesi üzerine türk kahvelerimizi söyledik ve adama sırada olduğumuzu bildirdik. adam yanımıza geldiğinde gözüne beni kestirmişti sanırım, önce benim icabıma bakacaktı. yanımıza davet ettik ama adam beni bir başka masaya yönlendirdi. hayır. melisi yanımda istiyordum çünkü adamın anlatacağı saçma sapan her hikayeyi aklımda tutup bir de melise tekrar etmek zorunda kalmak istemiyordum ama adamımız kararlıydı. melisi kapalı fincanıyla bırakıp adamın peşinden masamıza doğru gittim. saçmalıklar başlamıştı. klasik evler kısmetler yurt dışları iyi eğitimler bla bla bla kjkdoşejşod lar arasında ben çoktan ilgimi yitirmiştim sadece kafa sallıyordum. adam çok tuhaf doğru saptamalarda da bulunmuştu, arada beni yakalıyordu ama ben inanmamakta ısrarlıydım. bana cansu dedi sonra. falımda çok net cansu adını gördüğünü söyledi, tabii görmeme izin vermemişti. salladığını düşündüm çünkü hayatımda yeri olan bir cansum yoktu. tamam, tanıdığım 5-6 cansu olmuştu o güne kadar, ama sevgili falcım bana bu cansuyla çok yakın bir ilişki içinde olacağımı söylemişti, cansunun bana bir iyiliği dokunacaktı, benim için güzel şeyler yapacaktı derken yine ilgimi yitirdim çünkü böyle bir cansum yoooktuuuu. sıkılmıştım. adamın biri bir tarafa diğeri öteki tarafa bakan gözlerine bakmaktan çekiniyordum, yarısı normal yarısı eksik parmaklarına da bakamıyordum ama arada çok ilginç noktalara parmak basmaya devam ettikçe adama saygı duymaya da başlamıştım. o günden sonra anında falı unuttum tabii. saçmalıktı çünkü.
taaa kiiii. demek istiyorum çünkü evet, aylar sonra bu fal aklıma geldiğinde tüylerim diken diken olmuştu, bağırmıştım. bu arada geçen süre zarfında cansumu bulmuştum çünkü. bu sandığım gibi şirin bir kız, ya da bir kız değildi işin tuhafı. cansu adında bir erkek? can? su? cansu? bunları hiç düşünmemiştim ki. ön adının cansu olduğunu söylediğinde garipsememiştim bile. hmm ilginç falan demiştim tabii de, farketmezdi ki. onun adı çok güzeldi, kendi de. cansumu bulduğumda yine aklıma bu fal gelmemişti ne garip. hem nerde yakın ilişki nerde iyilik falan di mi hatırlamam oldukça güçtü. ama sonra o benim en yakınıma geldi, beklemediğim kadar iyi oldu bana. unuttuğum şeyleri hatırlamama yardım etti, içimdeki kötülükleri atıp onları iyilikle değiştirmeme yardım etti, elimi tuttu falan. hala aklımda fal falan yok. bir gün içtiğim kahveyi sırf özge yanımda diye ters çeviriyorum, kahve soğuyor, özgenin eline tutuşturuyorum ve o an gözlerim açılıyor. CANSU. işte tüylerimin diken diken olduğu, bağırdığım an bu. ilk özgeye anlatıyorum tabii yüksek sesle, heyecanla. sonra hemen ona bir mesaj yazıyorum sesini duyamam çünkü o an o kadar heyecanlıyım. birden fal benim için dünyanın en anlamlı şeyi oluyor evet fal doğru fala inannn gibi şeyler düşünüyorum bir süre. çünkü 'o'nun C. si Cansu'dan geliyor. çünkü o yakın ilişkide bulunduğum, bana iyiliği dokunan, bana yardım eden cansu o. monamiye tekrar gidersem falcı abime söylicem. helal abicim dicem cansu demiştin evet cansu o. tamam yine fala inanmıyorum ama hep böyle güzel şeylerin habercisi olucaksa cansum gibi, neden olmasın arada fena gitmez.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

söylemeden edemicem..